Mezunları bir arada toplamak’ Tüzüğümüzün ilk maddesidir. Bunun okulumuzun ruhunu yansıtan bir ortamda olması hepimizin arzusuydu.

 

1990 yılların başları idi.  Mezunlarımızın toplanabileceği bir lokal arayışına girdik. O sırada Blake Evinin üst tarafında Kızılay’a ait bir ev satılıktı. Bu ev daha önceleri Söke’li Kocagöz ailesine aitmiş. Ailenin büyüğü ölünce evi Kızılay’a bağışlamışlar. Derneğimizce SEV Vakfıyla ortaklaşa satın alınan bina sonradan SEV Vakfına devredildi.

 

Restorasyon işleri mezunlarımızın da katkıları ile yapıldı. 1994 yılında Blake House Lokalimiz açıldı. İşletmesini Veysi Okumuş’un yaptığı lokalimizin müdürlüğünü 1966 mezunumuz sevgili Aliye Moral yapmaktadır.

 

Blake House şu anda mezunların, öğretmenlerin, öğrencilerin lokali olarak görev yapmaktadır. Biz Yetişenler özel günlerde, Reunion’larda burada bir araya geliyoruz. Bazen dernek toplantılarımızı burada yapıyoruz. Örneğin Blake Kitap Kulübü ve Dipnot kitap kulübü 15 günde bir burada toplanıyor. Bütün bu toplantılarımızı Sayın Veysi Okumuş’un ikramları tatlandırıyor.

 

Telefon: 0(232) 285 49 31 – 0(232) 355 0468

Beacon için güncel haberlerinizi bize ulaştırmanızı bekliyoruz.

info@acialumni.com